More

Na Otvorenom prvenstvu BiH u odbojci na pijesku pobijedili Brčaci

Žarko Kisić i Drago Teodorović u finalu savladali sugrađane Armina Mustedanovića i Nenada Šormaza.

Otvoreno prvenstvo BiH u odbojci na pijesku za žene i muškarce Brčko distrikt Fici Bar Open 2017, čiji organizator je Klub sportova na pijesku Brčko, osvojili su Brčaci Žarko Kisić i Drago Teodorović, javljaju brčanski mediji.

Oni su u finalnom meču dvodnevnog turnira na Ficibajeru, na kome je učestvovalo trideset odbojkaških parova, savladali sugrađane Armina Mustedanovića i Nenada Šormaza.

U borbi za treće mjesto, takođe Brčaci, Nemanja Božić i Luka Šormaz pobijedili su Žarka Blagojevića i Dejana Popovića iz Modriče.

U ženskoj konkurenciji turnir su osvojile Belma Ibrahimović i Elma Karabegović, prvotimke tuzlanske Slobode, koje su u finalu pobijedile Maju Živković i Radu Savić iz Dervente.

U borbi za treće mjesto Sanja Udovičić i Vesna Crnčević iz Banje Luke pobijedile su Brčanke Tamaru Češić i Daliborku Simić.

Najboljim ekipama uručene su novčane nagrade u visini od 2.000 KM, a za najperspektivnijeg mladog igrača na turniru proglašen je Luka Stanković.

Žarko Kisić u ulozi i pobjednika i organizatora:

“Bilo je jako dobrih ekipa na turniru (20 muških i 10 ženskih). Možda i jesmo bili favoriti, ali je sve nagovještavalo da će biti dobar turnir. Ako ovo uradimo i iduće godine, biće i više prijavljenih ekipa”, izjavio je Kisić, prenosi Radio Brčko.

Turnir se održao u sklopu programa Kulturno-sportske manifestacije Brčanko ljeto – Savski cvijet, čiji pokrovitelj je Vlada Brčko distrikta.